İlgili zorunluluğun 1 Temmuz 2017 tarihine kadar ötelenmesi resmi gazete yolu ile ilan edilmiş olsa da işverenlerin çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği konularında yükümlülüklerinin değişmediğini, çalışanlarını yine çalışma ortamlarında riskler ve temel iş sağlığı ve güvenliği konuları hakkında bilgilendirilmesinden sorumlu olduğunu sizlere aktarmak isteriz.

İşveren 1 Temmuz 2017 tarihine kadar şu an çalışmakta olduğu OSGB sinden hizmet almaya devam edebilir yahut aşağıdaki zorunlulukları yerine getirdikten sonra ilgili tarihte tekrar yürürlüğe girmesini bekleyebilir.
İşverenin bu süreçte hangi yolu izlemeli ve neler yapmalıdır ?
– Risk Değerlendirme raporunun hazırlanması,
– Acil Durum Planı ve Acil Durum Ekiplerinin Oluşturulması.
– Acil Durum Ekiplerinin Eğitimleri (yangın-arama kurtarma-ilkyardım)
– Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri .

İşveren konusu geçen  bu konularda çözümleri yine bir OSGB’den alabilecektir. İşveren tercihleri doğrultusunda başladığı hizmete devam ederek ataması yapılan uzman ve hekimlerden iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında hizmet almaya devam edebilecek ve tüm bu zorunluluklarını bu personel vasıtası ile yönetmeliğe uygun hale getirecektir.

Konu hakkında (50 kişi altı çalışanı olan az tehlikeli kurumlar tarafından ) alınması gereken hizmetler için her zaman bize ulaşabilirisiniz.

0 282 673 50 23 numaralı telefondan sizlere destek vermeye hazırız..

Saygılarımızla,

Çorlu OSGB Ailesi