İşletmelerde olumsuz  sonuçlar ortaya çıkacak durumların ilk başlarında şüphesiz yangın gelecektir. İşletmede çıkabilecek yangınlar mal ve üretim kaybına ve maddi hasara yol açabileceği gibi işletmede bulunanların can kaybı ile de sonuçlanabilir. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına sertifikalı yangın eğitimi almak işletmeniz için en doğru koruyucu önlemlerden biri olabilir

Sertifikalı Yangın Eğitimi Nedir?

Sertifikalı yangın eğitimlerinde katılan kursiyerlere verilen teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı tatbikatlar da yapılmakta ve personelin karşılaşabileceği yangın durumlarında soğukkanlı kalabilmesi oluşan yangın türünün ve doğru söndürme aracının tespitinin seçilmesi hedeflenmektedir.

Sertifikalı Yangın Eğitimi İçeriği

Yangın eğitimlerinde personelin yangın tehdidi ile ilk karşılaştığı anda yapması gerekenler, doğru yere tam zamanında bilgi verebilme, oluşan yangın türünün tespiti , itfaiye ekipleri ulaşana kadar yangın türüne uygun ilk müdahaleyi yapabilme bilgisi, risk altında diğer personelin ne şekilde uzaklaştırılacağı, Yangın sonucu ortaya çıkan dumanın insan vücudundaki etkileri ve ne şekilde korunabileceğimiz gibi hayati bilgileri vermeyi hedeflemekteyiz.

Eğitim Sonunda Personelin Edineceği Bilgiler Nedir

 • Yangın nedir nasıl oluşur?
 • Hangi durumlar yangına sebep olur bunlardan nasıl kaçınabiliriz
 • Yangın sonrası ortaya çıkan dumanın yayılma hızı nedir nasıl önlenir
 • Yangın söndürme tüplerinin kullanımı, doğru şekilde tutulması
 • Yangın söndürme cihazları ile yangının doğru noktalarına tatbik edilmesi
 • Önceden haber verme sistemleri ve yangın alarmı sistemlerinin tanıtılması
 • Kaç çeşit yangın vardır, farkı ne oluşturur, hangi yangın nasıl söndürülmelidir
 • Doğru tahliye nasıl yapılmalıdır
 • Tahliye sırasında ne şekilde ilerlenmeli nerede toplanmalıyız
 • İşletmenin fabrikanın yangın toplanma bölgesi neresidir, bu bölgeye en hızlı çıkış nereden sağlanmaktadır
 • İçerdeki personel sayısının bilinmesi, mahsur kalan var ise hızlıca tespitinin yapılması
 • Yangına müdahale ekiplerinin oluşturulması, yangın büyümeden yapılan müdahalenin önemi
 • Müdahale ekibinin isimleri çalışma yerleri
 • İşletmede kullanılan yangın söndürme ekipmanlarının yeri ve kullanım şeklinin öğrenilmesi

 

Eğitim Sonunda İşletmenin Kazanacağı Faydalar Nelerdir?

Unutulmamalıdır ki tüm yangınlar bir kıvılcım ile başlar. Bu sebeple yangına ilk müdahaleyi yapabilen, müdahalenin tatbikatını daha önce yapmış, tatbikat sırasında oluşturulan ateşi yangın tüpü ile söndürmeyi deneyimlemiş personel gerçek bir yangın sırasında daha soğukkanlı olabilmesi ve yanlış müdahale sonucu küçük bir yangının daha da büyüyerek üzücü sonuçlara yol açmaması hedeflenmektedir. Bilgili personelin yapacağı ilk müdahale firmanızın yangından en az zararla kurtulmasını sağlayacak ve sonucunda oluşacak maddi ve manevi kayıpların önüne geçecektir.

Eğitim sonunda personele bir de uygulamalı yangın tatbikatı yaptırılacaktır. Eğitim sonunda başarılı olan personele katılım sertifikaları verilecek.  Personelin konuyu yeterince anladığı belgelendirilecektir.

Sertifikalı Yangın Eğitimleri İçin Bizi Arayın

Çorlu OSGB Trakya bölgesinde birçok firmaya yangın eğitimleri sağlamış bir firmadır. Uzman ekibimiz personelinizin konuyu iyi anladığından emin olmak konusunda gayret gösterir. Katılan tüm personelin söndürme işini deneyimlemesini sağlamaya çalışır.

Siz de Çorlu OSGB kalitesi ile sertifikalı yangın eğitimlerimizden faydalanmak isterseniz iletişim sayfalarımızdan bizimle iletişim kurabilirsiniz

Daha önce hizmet verdiğimiz firmalar hakkında bilgi almak isterseniz referanslar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çorlu OSGB Katalog

Firmamızın kataloğunu dilerseniz pdf olarak ta bilgisayarınıza indirebilirsiniz

Kataloğu İndir