Türkiye’nin en kalabalık yirmi üçüncü şehri olan Tekirdağ’ın 2015 itibari ile nüfusu 1.000.000’a yaklaşmaktadır. Marmara bölgesinde yer alan ilimiz İstanbul, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale ile komşudur. Hızla büyüme gösteren Tekirdağ ilinde İş güvenliği sanayileşmenin bir sonucu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tekirdağ iline bağlı bulunan organize sanayi bölgeleri

 • Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi
 • Çorlu Deri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi
 • Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi
 • Malkara Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis teşekkül başkanlığı
 • Veliköy Organize Sanayi Bölgesi
 • Ergene 1 Organize Sanayi Bölgesi
 • Ergene 2 Organize Sanayi Bölgesi
 • Türkgücü Organize Sanayi Bölgesi
 • Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi
 • Muratlı Organize Sanayi Bölgesi
 • Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi
 • Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi
 • Tekirdağ Organize Sanayi Bölgesi olmak üzere 13 adet OSB bulunmaktadır.

 

Tekirdağ ilinde artan sanayi kuruluşları İstanbul’dan bölgeye taşınan bir çok kuruluşların da eklenmesi ile işçi popülasyonunda önemli artışlara sebep olmuştur. Bölgenin bir sanayi şehrine dönüşmesi sebebi ile Tekirdağ da İş güvenliği önemle yaklaşılması bir konu olmuştur.

Tekirdağ da İş güvenliği konusunda karşılaşılan sorunlar nelerdir?

Tekirdağ İş güvenliği konusunda son yıllarda Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinin çalışmaları ile iş güvenliği farkındalığı oluşmaya başlamıştır. Yine de birçok firmada karşılaşan iş güvenlik ihlalleri ve işçilerin karıştığı iş kazaları, yaralanmalar sakatlanmalar uzuv kayıpları ve hatta ölüm ile bile sonuçlanabilmektedir.
Çorlu OSGB uzman kadrosu ile işletmelerde işçilerin ve işverenin bilinçlenmesini sağlamaya çalışmakta gerekli eğitim ve dokümanların paylaşılmaktan geri durmamaktadır. Çorlu OSGB yönetiminin firma yetkilileri, yerel yönetimler ve sanayi odaları ile birlikte hareket ederek Tekirdağ bölgesinde iş güvenliği konusunda farkındalığı en üst seviyeye çıkarmaya çalışmaktadırlar.

Tekirdağ bölgesinde çalışanların koruyucu malzemeleri yeterli seviyede kullanmıyor olması, işverenin yeni koruyucu malzemeyi dağıtmaktan imtina etmesi, işçinin bilerek koruyucu malzeme kullanmıyor olması bölgede çalışan İş güvenliği uzmanlarımızın karşılaştığı durumlardandır.

Tekirdağ’daki  iş yerlerinin iş güvenliği ve sağlığı alanında yapması gerekenler nelerdir ?

İş güvenliğini ciddiye almak önlemleri almaya başlamadan önce yapılması gereken ilk önemli adımdır. Bilinmelidir ki ; İş güvenliği yasal sorumluluktan kaçmak için değil İşçinin sağlığını ve hatta canını korumak için alınması gereken önlemlerdir.

İş güvenliği için yapılacak en doğru iş, alınacak önlemlerin uzman bir Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından sağlanması olacaktır. Ergene bölgesinde ihtiyaç duyacağınız her türlü iş güvenlik hizmeti için firmamız Çorlu OSGB deneyimli personeli her zaman yanınızdadır

Tekirdağ’da İş güvenliği ve sağlığı alanında ki referanslarımız ;

Tekirdağ’da iş güvenliği ve diğer konularda çalıştığımız birçok firma mevcuttur. Detaylı bilgiler için buradan referanslar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Tekirdağ İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri alanında, TESKİ ve Malkara Belediyesi ve alt yapı işlerinde hizmet veren taşeronlarına danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Çorlu OSGB kalitesi ile siz de tanışın

İletişim sayfamızdan bize ulaşarak uzman ekibimizin sizi ziyaret etmesini sizin için neler yapabileceğimizi anlatmamızı isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz . Çorlu OSGB iletişim bilgileri için tıklayınız.