Kırklareli İş güvenliği Trakya’nın hızla büyüyen ili olan Kırklareli’de işçi ve işverenleri doğrudan etkileyen bir konudur. Kırklareli da son yıllarda artmaya başlayan sanayileşme ile birlikte il nüfusunda artışlar gözlenmektedir.  Özellikle tehlike sınıfı, tehlikeli ve çok tehlikeli grubuna giren işletmelerde iş kazaları meydana gelebilmekte sakatlanma uzuv kaybı, iş gücü kaybı maddi manevi kayıplar ve hatta ölüm ile sonuçlanabilmektedir.

Kırklareli ‘de  İş güvenliği’ni  artırabilmek için neler yapılmalıdır?

Kırklareli’de İş güvenliği ve İş sağlığı hizmetlerinin artarak devam etmesi iş güvenliğini önlemeye yönelik en önemli konulardandır. Çalışanların ve işverenlerin bilinçlendirilmesi, ceza ve yasalar ile önlemeden daha önemlidir. Kırklareli ‘de İş güvenliği çalışmalarında birinci öncelik işverenin ceza almaması ya da denetlemelerden kolaylıkla geçebilmesi değil işçi sağlığını korumaya yönelik olmalıdır.

İş güvenlik uzmanları neler söylüyorlar?
Çorlu OSGB de hizmet vermekte olan iş güvenlik uzmanlarının Kırklareli’ndeki çalışanlar için tavsiyeleri ise şunlardır.

  • Önce iş güvenliği gelir, yapılmakta olan işin güvenli olması sizin için yüksek risk içeriyorsa yapmaktan vazgeçebilirsiniz. Gerekli önlemleri almadan asla işe başlamayın.
  • Yapılan işi hızlı yapmaya çalışmayın, acelece ve dikkatsizce yapılan işlerde kaza riski her zaman daha yüksektir.
  • Bir işi yaparken başka bir şey ile ilgilenmeyin, Kırklareli ‘de İş güvenliği çalışması yapan uzmanlarımız en çok karşılaşılan durumlardan bir tanesinin çalışırken cep telefonu kullanımının riski arttırdığını söylemektedirler
  • Gerekli koruyucu malzemeyi işvereninizden istemeyi unutmayın. Gerekli malzeme sağlanamıyorsa işi yapmaktan vazgeçin
  • Bir kereden bir şey olur, en çok duyduğumuz kelimelerden bir tanesi de bu “ bir kere yapmaktan bir şey olmaz” riskli durumları bir kez bile olsa denemekten kaçının gerekli önlemleri alınmasını sağlatın, Çorlu OSGB iş güvenliği konusunda uzman bir firma olarak sizlere gerekli desteği vermekten kaçınmayacaktır.
  • Uzun çalışma saatleri yorgunluk dikkatsizliğe sebep olacağında İş güvenlik uzmanlarımızdan doğru çalışma saatlerinin ne kadar olacağı konusunda detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Kırklareli’nde İş güvenliği hizmetimiz neleri kapsamaktadır.

Kırklareli ve civar bölgelerde uzun zamandır Ortak sağlık ve güvenlik birimi olarak hizmet vermekteyiz. Bu bölgedeki firmalara işyeri hekimi, iş güvenliği, sertifikalı yangın eğitimleri, sağlık personeli hizmeti, acil durum planı hazırlanması, patlamadan korunma dokümanı, hizmetleri verilmektedir.
Konusunda uzman personellerle çalışan Çorlu OSB den hizmet aldığınızda denetlemelerde yanınızda bulunan, yaptığı işi önemseyen uzman bir firma bulursunuz.

Siz de Çorlu OSGB’nin kalitesinden faydalanmak, işletmeniz için en uygun hizmeti tespit etmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz

 

Kırklareli’de nerelerde çalışıyoruz?

Çorlu OSGB olarak Kırklareli’ndebir çok firma ile çalışmalarımız devam etmektedir. Detaylar için referanslar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kırklareli İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri alanında, Kırklareli Üniversitesi, Kırklareli Valiliği ve Kırklareli İl Özel İdaresi vb. birçok kamu kuruluşu ve özel sektörde bulunan işletmelere danışmanlık hizmeti vermekteyiz.