Trakya’nın batısında kalan , Selimiye Cami, Edirne Sarayı gibi bir çok tarihi eseri barındıran, 170 bin nüfusu ile hızla sanayileşen Edine de İş güvenliği önemli konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.  Edirne bölgesinde yer alan irili ufaklı işletmelerin yanısıra 1994 yılında 107 hektarlık imarlı alana kurulmuş olan Edirne Organize Sanayi Bölgesi  50’ye yakın sanayi kuruluşuna da ev sahipliği yapmaktadır.

Hızla gelişen büyüme oranlarına bakıldığında Edirne’de iş güvenliği konusunda ihlaller yapılması kaçınılmazdır. Bunun sonucunda iş kazaları gibi istenmeyen konuların oluşması ile karşılaşılmaktadır.

Edirne’de İş güvenliği konusunda firmaların alması gereken önlemler nelerdir?

İş güvenliği konusunda alınması gereken ilk önlem iş güvenliğinin önemsenmesi gerektiğidir. İş güvenliği ile ilgili alınacak önlemlerin yasal zorunluluklara uymaktan öte işçi sağlığını ve hatta işçi yaşamını doğrudan etkilediği hatırlanmalıdır.

Edirne hizmet verdiğimiz firmalar için gerekli kontrollerin yapılması, uyarıların ve önlemlerin olumsuz bir olay ile karşılaşılmadan yapılması önemlidir. Ortak Sağlık Güvenlik Birimi seçimi yapılırken firmanıza neler katacağını, çalışan sayısı ve eğitim durumlarını, firmanın referanslarını sormak önemlidir.

Edirne’de İş Güvenliği konusunda yaşanan ihlaller nelerdir?

Edirne hizmet veren uzmanlarımızın karşılaştığı iş güvenlik ihlalleri kısaca şöyle sıralayabiliriz

  • İşe uygun ekipman ve koruyucu malzemenin kullanılmaması
  • İşverenin koruyucu ekipmanları dağıtılması konusunda gerekli özeni göstermekten kaçınması
  • Uzun çalışma saatleri, yorucu ve gürültülü çalışma ortamlarının dikkati dağıtması
  • Yoğun iş yükü altında acele ile bitirilmeye çalışılan işlerde dikkatsizlik sonucu ortaya çıkan olumsuz durumlar
  • Kullanılan ekipman ve araçların yetkisiz bilgisiz kişilerce kullanılması
  • Uyarı işaret ve levhaların yetersiz olması ya da dikkate alınmaması sayılabilir

Biz, sizin için neler yapabiliriz?

Edirne bölgesinde hizmet verdiğimiz firmalarda konusunda uzman olan iş güvenlik ve iş yeri hekimi personeli çalışmaktadır. Herhangi bir sebeple ile personelimiz ile ilgili değişiklik talebinde bulunursanız firmanız için yeni bir iş güvenlik uzmanı atanacaktır. Görevlendirilen iş güvenliği uzmanı – işyeri hekiminin hastalık ve/veya özel durumlarında iş takibinizi yaparız. Görevlendirilen iş güvenliği uzmanı veya işyeri hekiminizden memnun kalmamanız halinde gerekçe göstermeden değişim gerçekleştiririz. İhbar ve kıdem tazminatlarını sizin düşünmenize gerek kalmaz, bizim sorumluluğumuzdadır. Denetimlerinizde size eşlik ederiz Eksiklerin tespit edilmesinin akabinde, giderilmesi için çözümler üretiriz. Farklı uzman ve mühendislerimiz vasıtasıyla periyodik olarak iç denetimi gerçekleştiririz.

 

Edirne’de İş güvenliği konusunda çalıştığımız firmalar

Edirne İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri alanında, İpsala Kaymakamlığı, İpsala Gümrük Müdürlüğü ve NATO olmak üzere birçok farklı işletme ile çalışmaktayız. Öne çıkan referanslarımızı görmek için referanslar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Çorlu OSGB ile tanışmak için bize ulaşın

İletişim sayfamızdan Çorlu OSGB’ nin size katabileceği değerleri öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uzman iş güvenlik personelimiz size ihtiyaç duyduğunuz bilgileri verecektir. Siz de Çorlu OSGB firmamız ile çalışarak iş güvenliği konusunu kafanızdan çıkarabilirsiniz. Hemen bizi arayın siz de değerli referanslarımızın arasında yer alın